پول همه شو می‌شوره

در مورد دیگر کشورهای حهان تحقیقی نکرده‌ام پس نظری نمی‌دهم. هرچند امیدورام دیگر بلاد همانند کشور من نباشند که پول همه چیز را بشورد.

در ایران برای اجرا نکردن قانون یا تخلف از آن تنها نیار به مقداری ثروت دارید. باور نمی‌کنید؟ کافیست قدری در احوال احکام کشور تأمل کنید.

در ایران اکثر جرایم راهنمایی و رانندگی جنبه مالی دارند و در مواقع معدودی جنبه تنبیهی پیدا می‌کنند؛ در ایران بازیکنان فوتبال به دلیل حرکت غیرورزشی یا بی‌اخلاقی به پرداخت وجه نقد محکوم می‌شوند؛ در ایران شهرداری متخلفین در ساخت‌وساز را به پرداخت جریمه مالی محکوم می‌کند؛ در ایران برخی از زندانیان با پرداخت وجه نقد مدت محکومیت خود را خریداری می‌کنند و از آن پس آزادانه در خیابان‌ها راه می‌روند!! در ایران پول همه چیز را می‌شورد، غیر از سیاست (شهرام بیچاره هرچه بیشتر خرج کرد کارش بیشتر گره خورد).

وجود این گونه جرایم باعث نوعی بی‌عدالتی می‌شود که شاید در نگاه اول خود را نمایان نکند؛‌ اما به مرور زمان این بی‌عدالتی تاثیر خود را هم بر ترکیب جامعه و هم بر اخلاق جامعه می‌گذارد.

مربوط: فعلاً راه‌حل جایگزینی به ذهنم نرسیده است. باید بیشتر فکر کنم.


/ 2 نظر / 28 بازدید
javad

سلام و خسته نباشيد با عضويت و شروع فعاليت خود و يک درخواست مديريت مديريت بخشي از تالار را برعهده بگيريد و مطالب خود را در انجمن به نام خود به اشتراک بگذاريد ! به تمامي کاربران اجازه تبليغ سايت و يا وبلاگ خود داده مي شود. اگر ميخواهيد دو رکعت نماز از جانب شما در حرم امام رضا بخوانيم چت آنلاين با ساير کاربران سايت + بازي آنلاين + جايزه

el

سلام دوست خوبم وبلاگ خوب و مفيدي داري استفاد کردم تو که وبلاگ به اين خوبي داري اين سايت که معرفي مي کنم برو عضو شو براي کسب درآمد هستش يعني بعد از اينکه عضو شدي محصول هايي که تو سايت هست رو کپي مي کني تو وبلاگت اون وقته که مي توني پورسانت عالي و خوبي بدست بياري مخصوصا اگر دانشجو يا خانه دار هستي مي توني به عنوان شغل خوب روش حساب کني. فکر نکن امکان نداره تو فقط يه محصولشو اول کپي کن نتيجه که گرفتي ادامه بده اينم لينک عضويت : http://persell.ir/orderwork.aspx اين فرصت رو از دست نده 10 دقيقه وقت بزار عضو شو يه محصولشو بزارتو وبلاگت اگر جواب نداد ديگه ادامه نده . يعني 10 دقيقه ارزششو نداره ؟؟؟ قضاوت با خودت