همایش‌هایی که برگزار نمی شوند

دیروز بنیاد شهید بهشتی اعلام کرد، با کمال تأسف، به رغم تعامل با مقامات مسئول و تلاش بسیار، همایش علمی «بازخوانی اندیشه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی شهید آیت‌الله دکتر بهشتی: نگاهی دوباره» برگزار نمی‌شود. این همایش قرار بود روز دوشنبه 15 اسفندماه توسط بنیاد نشر آثار و اندیشه‌های شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و با مشارکت دانشگاه مفید در قم برگزار شود. لکن به دستور مقامات امنیتی شهر قم از برگزاری آن جلوگیری به‌عمل آمد.


شایان ذکر است که اولین تاریخ برگزاری همایش، روز دوشنبه اول اسفندماه تعیین شده و مقرر بود با مشارکت بیش از بیست و پنج اندیشمند و صاحب‌نظر حوزوی و دانشگاهی در موضوعات علوم سیاسی و اقتصاد برگزار شود که مسئولان امنیتی، ابتدا خواهان لغو آن یا عدم حضور فرزندان شهید بهشتی شدند که با مذاکراتی که بین مسئولان دانشگاه مفید و مقامات امنیتی صورت گرفت، توافق شد فرزندان شهید بهشتی از ارائه مقاله خودداری کنند و همایش به بعد از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی موکول شود. با این همه، چند روز پیش اعلام شد که بنا به دستور مسئولان امنیتی تهران به اطلاعات قم، همایش لغو گردید.

ضمن عرض پوزش از کلیه مدعوین و شرکت کنندگان در همایش، مقالات پژوهشگران محترم در سایت نشر آثار و اندیشه های شهید آیت الله دکتر بهشتی منتشر و در دسترس علاقمندان به اندیشه‌های یکی از مهم‌ترین رهبران انقلاب و معماران جمهوری اسلامی قرار خواهد گرفت.

بنیاد نشر آثار و اندیشه‌های شهید آیت‌الله دکتر بهشتی

/ 3 نظر / 3 بازدید
لیلا

شنیدم کتابخانه دانشگاه مفید خیلی غنی است امیدوارم بشه ازامکاناتش استفاده کرد به اسانی .

amin

سلام من محمدامینم وب قشنگی داری من لینکت میکنم اگه دوست داشتی منو لینک کن

ارزیاب

سلام دوست عزیز وبلاگ قبلی ظاهرا فیلتر شد امید که این یکی بماند