این پلیس‌ های الکی

همین دیروز بود که با فریاد زنی رختی بر اندام نحیفمان کردیم از گوشه در کوچه را دید زدیم. آقای همسایه سه تا آن ورترمان، میله‌ای در دست داشت و پسرش داشت با کله می‌رفت توی شکمش! مادرشان هم مدام داد و بی‌داد می‌کرد.

لحظاتی بعد که دیگر من کاملاً ورود کرده بودم به کوچه، با آمدن برادرانِ خانومِ خانه اوضاع خراب شد. شیشه‌ای شکست و فحش‌هایی از جنس ناموس بین زن و شوهر و فرزند و دایی‌ها رد و بدل شد. 

همه اهالی کوچه متفق‌القول گفتند که تماس بگیریم با 110. 

حوصله دیدن ادامه ماجرا را نداشتم. برگشتم و به درس‌های بی‌پایانم رسیدم.

پیش خودم فکر کردم که الان اگر یک مأمور یا یک افسر پلیس بیاید در این محل، چه می‌کند؟ پلیسی که تنها یاد گرفته است کالیبر تفنگ زعاف 7 است و عملیات راپل از چه ارتفاعی امکان‌پذیر است. پیش خودم گفتم چه خوب بود اگر یک «پلیس خانواده»ای داشتیم برای این روزها...

با جست‌وجویی در اینترنت دریافتم که پلیسی با نام پلیس مشاور تأسیس شده است  از تحقیقات میدانی‌ام ــ سؤال از صادق ــ معلوم شد که این شاخه تنها در برخی سرکلانتری‌‌ها مستقر است و وظیفه‌اش دادن مشاوره به افراد است برای جلوگیری از طلاق؛ یعنی بعید است که ایشان بر سر حادثه حاضر شوند.

 

یکی از معضلات اساسی در نیروی پلیس، بی‌تخصصی نیرو‌هاست و شاید همین امر است که باعث بی‌اعتمادی به پلیس شده است.

/ 9 نظر / 3 بازدید
ارام وحشی

سلام. حیف که خوابم میاد. وگرنه واست تعریف میکردم پلیس یعنی چییییییییی ؟ فقط بلدن دختر پسرا رو بگیرن [خنده] بحث های جدی تر میذارن با شخصیت واسه شام تشریف میارن [قهقهه] ناز دارن !!!!!!!!!!!!! به وبم دعوتی پایه لینکوندن بودی پی ام بذار[گل]

بهرام

سیاهنمایی موقوف! کلی آدم های خلاف هستند که به پلیس اعتماد دارند و البته پلیس هم به اونا.[گل]

گلاب

سلام این چیزها با پلیس حل نمی‌شود کس دیگری را می‌خواهد عزیز!

م.ی

خیلی خوب می بود اگر بی تخصصی یکی از معضلات اساسی فقط تو نیروی پلیس بود! این جناب بی تخصصی مثل آبله همه کشور و مملکتمون رو گرفته و هرچی هم می کشیم از همینه. حالا من نمی خوام اسم بیارم ولی یک کم بیشتر دقت کن!!! مدارکش هم موجوده!!!

محسن

سرگذشتی را روایت می کنم ناگفته های محافل قسمت به قسمت در سرگذشتیم www.sargozashtim1.blogfa.com خوب و خوش باشید

جلال

سلام

لیلا

سلام نه وقتی « چندنفرید هستید» نه وقتی یک نفریدهستید.